Tallinna korterite pakkumishinnad on tehinguhindadest 36% kõrgemad, kuid suurem osa vahest tuleb uusarendustest, mitte tingimisest

Live Baltic · Avaldatud 20. oktoobril 2026 · Kuulutused kogutud 20.10.2026; tehingud jaanuar–september 2026

Viimati uuendatud: 20. oktoober 2026 · Avaldatud: 20. oktoober 2026

Lühidalt

Tallinna kuulutustes on korterite hind 36% kõrgem kui tegelikel tehingutel. Suurem osa vahest tuleb sellest, et üle poole kuulutustest on 2011. aastal või hiljem valminud majades, tehingutest aga alla viiendiku. Sama vanusega majades on vahe enamasti 10–14%.

+36,2%

Pakkumishinna mediaan tehinguhinna mediaanist, kõik korterid (4749 kuulutust, 6581 tehingut)

10–14%

Vahe sama vanusega majades, viies seitsmest vanuserühmast

53% vs 17,8%

2011. aastal või hiljem valminud majade osakaal kuulutustes ja tehingutes

16,44 € vs 15,56 €

Küsitav üür ruutmeetri kohta: Põhja-Tallinn (304 kuulutust) on nüüd Kesklinnast (701) kallim

Üürid ja tootlus linnaosade kaupa: kuues linnaosas on vähemalt 100 üürikuulutust; Nõmmel ja Piritas on ainult müügi- ja tehinguhinnad.

Pakkumis- ja tehinguhind, € m² kohta, maja vanuse järgi
KuulutusedTehingud (Maa- ja Ruumiamet)

enne 1939

Kuulutused 3605
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 3250

1940–1970

Kuulutused 3140
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 2804

1971–1990

Kuulutused 2725
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 2432

2001–2010

Kuulutused 3604
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 2992

2011–2015

Kuulutused 4114
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 3429

2016–2020

Kuulutused 4178
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 3785

2021–2025

Kuulutused 5000
Tehingud (Maa- ja Ruumiamet) 4392

In English

Võrdlesime kõiki Tallinna korterikuulutusi, mis 20. oktoobril 2026 kogusime (1636 unikaalset üürikuulutust ja 4749 unikaalset müügikuulutust portaalidest City24, kv.ee ja Rendin; mitmes portaalis olnud kuulutus on arvestatud üks kord), Maa- ja Ruumiameti andmetega 6581 korteri ostu-müügitehingu kohta jaanuarist septembrini 2026.

Peamised tulemused

  1. Pakkumishinna mediaan on 3990 €/m² (n=4749 müügikuulutust). Tehinguhinna mediaan on 2929 €/m² (n=6581 tehingut). Pakkumishinnad on 36,2% kõrgemad.
  2. Suurem osa vahest tuleb sellest, mida müüakse. 53,0% müügikuulutustest, mille ehitusaasta on teada, on 2011. aastal või hiljem valminud majades (n=4369). Tehingutest on selliseid vaid 17,8% (n=5785).
  3. Sama vanusega majade võrdluses on vahe väiksem: seitsmest piisavate andmetega vanuserühmast viies 10,4–13,9%. Erandid on 2001–2010 (+20,4%) ja 2011–2015 (+20,0%).
  4. Brutoüritootlus on tehinguhindade pealt 6,07%, pakkumishindade pealt 4,46%; pakutava üüri mediaan on 14,82 €/m² kuus (n=1636 üürikuulutust).
  5. Tehinguhindade pealt on tootlus kõrgeim Lasnamäel (6,35%; 165 üürikuulutust, 1374 tehingut) ja madalaim Kesklinnas (5,04%; 701 üürikuulutust, 1213 tehingut).
  6. Alla 30 m² korterite tootlus tehinguhindade pealt on 7,61% (307 üürikuulutust, 561 tehingut), 70 m² ja suuremate korterite oma 5,11% (274 üürikuulutust, 1143 tehingut).
  7. Aastatel 1971–1990 ehitatud majade tootlus on 6,07% (149 üürikuulutust, 2007 tehingut), aastatel 2021–2025 valminud majade oma 5,29% (165 üürikuulutust, 386 tehingut). Uutes majades on üür ruutmeetri kohta 57% kõrgem, kuid tehinguhind 81% kõrgem.
  8. Põhja-Tallinnas küsitakse ruutmeetri eest nüüd rohkem üüri kui Kesklinnas: 16,44 € (n=304) vs 15,56 € (n=701), kuigi 95% vahemikud kattuvad veidi (15,56–16,85 vs 15,13–16,03). Tehinguhinna mediaan on seal 15% madalam (3150 vs 3708 €/m²).

Kus on tootlus kõrgeim

Brutoüritootlus Maa- ja Ruumiameti tehinguhindade pealt linnaosa kaupa. Üürikuulutused koguti 20. oktoobril 2026; tehingud jaanuar–september 2026.

Tootlus on kõrgeim suurtes nõukogudeaegsetes elurajoonides (Lasnamäe, Mustamäe, Põhja-Tallinn) ja madalaim Kesklinnas, kus ostuhinnad on kõrgeimad.

LinnaosaTootlus tehinguhinnastÜürikuulutusi (n)Tehinguid (n)
Lasnamäe6,35%1651374
Põhja-Tallinn6,26%3041087
Mustamäe6,23%1511127
Haabersti5,66%100835
Kristiine5,51%124581
Kesklinn5,04%7011213

Nõmme ja Pirita: üürikuulutusi on liiga vähe, seega tootlust ei näita.

Linna keskmine: 6,07% tehinguhindade pealt, 4,46% pakkumishindade pealt (n=1636 üürikuulutust, 6581 tehingut, 4749 müügikuulutust).

Suuruse järgi: alla 30 m² korterite tootlus on 7,61% (307 üürikuulutust / 561 tehingut), 70 m² ja suuremate korterite oma 5,11% (274 üürikuulutust / 1143 tehingut).

Tehinguhinnad lihtsalt

Tüüpiline korteri eest tegelikult makstud hind ruutmeetri kohta Maa- ja Ruumiameti tehinguandmete põhjal; n = tehingute arv. Tehingud jaanuar–september 2026.

Linnaosa järgi

LinnaosaTehinguhind €/m²Tehinguid (n)
Kesklinn3708 €1213
Kristiine3249 €581
Põhja-Tallinn3150 €1087
Pirita3138 €125
Haabersti3010 €835
Nõmme2704 €239
Mustamäe2642 €1127
Lasnamäe2476 €1374

Hoone vanuse järgi

EhitatudTehinguhind €/m²Tehinguid (n)
enne 19393250 €353
1940–19702804 €1830
1971–19902432 €2007
1991–20002751 €196
2001–20102992 €372
2011–20153429 €165
2016–20203785 €396
2021–20254392 €386

Linnaosad

Tallinna korterid linnaosade kaupa. Üürid ja pakkumishinnad 20. oktoobril 2026 kogutud kuulutustest; tehinguhinnad jaanuar–september 2026.
LinnaosaÜürikuulutusi (n)Üür €/m²Müügikuulutusi (n)Pakkumishind €/m²Tehinguid (n)Tehinguhind €/m²Tootlus pakkumishinnastTootlus tehinguhinnastPakkumis- ja tehinguhinna vahe
Kesklinn70115,56 €n=701 üürikuulutust11814526 €n=1181 müügikuulutust12133708 €n=1213 tehingut4,13%n=701 üürikuulutust, 1181 müügikuulutust5,04%n=701 üürikuulutust, 1213 tehingut+22,1%n=1181 müügikuulutust, 1213 tehingut
Põhja-Tallinn30416,44 €n=304 üürikuulutust10224643 €n=1022 müügikuulutust10873150 €n=1087 tehingut4,25%n=304 üürikuulutust, 1022 müügikuulutust6,26%n=304 üürikuulutust, 1087 tehingut+47,4%n=1022 müügikuulutust, 1087 tehingut
Kristiine12414,91 €n=124 üürikuulutust4864235 €n=486 müügikuulutust5813249 €n=581 tehingut4,22%n=124 üürikuulutust, 486 müügikuulutust5,51%n=124 üürikuulutust, 581 tehingut+30,4%n=486 müügikuulutust, 581 tehingut
Haabersti10014,20 €n=100 üürikuulutust6233875 €n=623 müügikuulutust8353010 €n=835 tehingut4,40%n=100 üürikuulutust, 623 müügikuulutust5,66%n=100 üürikuulutust, 835 tehingut+28,8%n=623 müügikuulutust, 835 tehingut
Mustamäe15113,71 €n=151 üürikuulutust4823129 €n=482 müügikuulutust11272642 €n=1127 tehingut5,26%n=151 üürikuulutust, 482 müügikuulutust6,23%n=151 üürikuulutust, 1127 tehingut+18,4%n=482 müügikuulutust, 1127 tehingut
Lasnamäe16513,10 €n=165 üürikuulutust6032874 €n=603 müügikuulutust13742476 €n=1374 tehingut5,47%n=165 üürikuulutust, 603 müügikuulutust6,35%n=165 üürikuulutust, 1374 tehingut+16,1%n=603 müügikuulutust, 1374 tehingut
Nõmme44ebapiisav valim2213640 €n=221 müügikuulutust2392704 €n=239 tehingutebapiisav valimebapiisav valim+34,6%n=221 müügikuulutust, 239 tehingut
Pirita47ebapiisav valim1314443 €n=131 müügikuulutust1253138 €n=125 tehingutebapiisav valimebapiisav valim+41,6%n=131 müügikuulutust, 125 tehingut
Tallinn163614,82 €n=1636 üürikuulutust47493990 €n=4749 müügikuulutust65812929 €n=6581 tehingut4,46%n=1636 üürikuulutust, 4749 müügikuulutust6,07%n=1636 üürikuulutust, 6581 tehingut+36,2%n=4749 müügikuulutust, 6581 tehingut

Nõmmel (44 üürikuulutust) ja Piritas (47) on üürikuulutusi tootluse arvutamiseks liiga vähe. Põhja-Tallinna puhul tasub arvestada, et 40,0% selle üürikuulutustest, mille ehitusaasta on teada, on 2011+ majades (n=180), tehingutest aga 20,2% (n=960), mis tõstab tehinguhinnapõhist tootlust. Kesklinnas on sama suurusega (30 m² ja suuremate) korterite tootlus tehinguhindade pealt 4,38–5,24% (igas rühmas vähemalt 129 üürikuulutust ja 228 tehingut).

„Odavamate, näiteks Lasnamäe, Õismäe ja Mustamäe paneelmajade üürihindade muutus on protsentuaalselt suurem seoses madalama lõpphinna ja kõrgema nõudlusega, eriti just 1-toaliste korterite lõikes. Teisalt on ehituslikult uuemate 2-toaliste üürikorterite hinnatase jätkuvalt viimaste aastatega üsna sarnane, viidates püsivale ülepakkumisele.“
Mihkel Eliste, kutseline hindaja ja analüüsiekspert, Uus Maa Kinnisvarabüroo, 9.09.2026

Loe lisaks: Uus Maa turuülevaated

Miks pakkumis- ja tehinguhinnad erinevad: müüdavate korterite koosseis

2011. aastal või hiljem kasutusele võetud majade osakaal kuulutustest ja tehingutest, mille ehitusaasta on teada.
LinnaosaEhitusaastaga müügikuulutusi (n)Müügikuulutused 2011+ majadesVanuseandmetega tehinguid (n)Tehingud 2011+ majades
Kesklinn109748,8%n=1097 müügikuulutust99617,7%n=996 tehingut
Põhja-Tallinn93358,3%n=933 müügikuulutust96020,2%n=960 tehingut
Kristiine43863,7%n=438 müügikuulutust47822,2%n=478 tehingut
Haabersti57877,9%n=578 müügikuulutust63835,4%n=638 tehingut
Mustamäe44337,9%n=443 müügikuulutust107812,4%n=1078 tehingut
Lasnamäe56030,4%n=560 müügikuulutust131410,6%n=1314 tehingut
Nõmme20946,9%n=209 müügikuulutust22410,3%n=224 tehingut
Pirita11163,1%n=111 müügikuulutust97ebapiisav valim
Tallinn436953,0%n=4369 müügikuulutust578517,8%n=5785 tehingut

Hoone vanus

Tallinna korterid hoone esmakasutusaasta järgi.
EhitatudÜürikuulutusi (n)Üür €/m²Müügikuulutusi (n)Pakkumishind €/m²Tehinguid (n)Tehinguhind €/m²Tootlus tehinguhinnastTootlus pakkumishinnastPakkumis- ja tehinguhinna vahe
enne 193912915,93 €n=129 üürikuulutust2663605 €n=266 müügikuulutust3533250 €n=353 tehingut5,88%n=129 üürikuulutust, 353 tehingut5,30%n=129 üürikuulutust, 266 müügikuulutust+10,9%n=266 müügikuulutust, 353 tehingut
1940–197023813,21 €n=238 üürikuulutust7133140 €n=713 müügikuulutust18302804 €n=1830 tehingut5,66%n=238 üürikuulutust, 1830 tehingut5,05%n=238 üürikuulutust, 713 müügikuulutust+12,0%n=713 müügikuulutust, 1830 tehingut
1971–199014912,29 €n=149 üürikuulutust6872725 €n=687 müügikuulutust20072432 €n=2007 tehingut6,07%n=149 üürikuulutust, 2007 tehingut5,41%n=149 üürikuulutust, 687 müügikuulutust+12,1%n=687 müügikuulutust, 2007 tehingut
1991–200034ebapiisav valim79ebapiisav valim1962751 €n=196 tehingutebapiisav valimebapiisav valimebapiisav valim
2001–201014013,54 €n=140 üürikuulutust3103604 €n=310 müügikuulutust3722992 €n=372 tehingut5,43%n=140 üürikuulutust, 372 tehingut4,51%n=140 üürikuulutust, 310 müügikuulutust+20,4%n=310 müügikuulutust, 372 tehingut
2011–201552ebapiisav valim1114114 €n=111 müügikuulutust1653429 €n=165 tehingutebapiisav valimebapiisav valim+20,0%n=111 müügikuulutust, 165 tehingut
2016–202015016,55 €n=150 üürikuulutust2844178 €n=284 müügikuulutust3963785 €n=396 tehingut5,25%n=150 üürikuulutust, 396 tehingut4,75%n=150 üürikuulutust, 284 müügikuulutust+10,4%n=284 müügikuulutust, 396 tehingut
2021–202516519,35 €n=165 üürikuulutust8345000 €n=834 müügikuulutust3864392 €n=386 tehingut5,29%n=165 üürikuulutust, 386 tehingut4,64%n=165 üürikuulutust, 834 müügikuulutust+13,9%n=834 müügikuulutust, 386 tehingut
2026 ja hiljem22ebapiisav valim10854721 €n=1085 müügikuulutust80ebapiisav valimebapiisav valimebapiisav valimebapiisav valim

Korteri suurus

Tallinna korterid pinna järgi.
PindÜürikuulutusi (n)Üür €/m²Tehinguid (n)Tehinguhind €/m²Tootlus tehinguhinnastTootlus pakkumishinnast
10–29,99 m²30719,88 €n=307 üürikuulutust5613135 €n=561 tehingut7,61%n=307 üürikuulutust, 561 tehingut6,36%n=307 üürikuulutust, 278 müügikuulutust
30–40,99 m²33115,29 €n=331 üürikuulutust12202907 €n=1220 tehingut6,31%n=331 üürikuulutust, 1220 tehingut5,05%n=331 üürikuulutust, 596 müügikuulutust
41–54,99 m²44613,55 €n=446 üürikuulutust21892788 €n=2189 tehingut5,83%n=446 üürikuulutust, 2189 tehingut4,12%n=446 üürikuulutust, 1273 müügikuulutust
55–69,99 m²27712,50 €n=277 üürikuulutust14682705 €n=1468 tehingut5,54%n=277 üürikuulutust, 1468 tehingut3,94%n=277 üürikuulutust, 1111 müügikuulutust
70–249,99 m²27414,79 €n=274 üürikuulutust11433469 €n=1143 tehingut5,11%n=274 üürikuulutust, 1143 tehingut4,12%n=274 üürikuulutust, 1486 müügikuulutust

Üür ruutmeetri kohta langeb väikseimast rühmast 55–69,99 m² rühmani 37%, tehinguhind ruutmeetri kohta vaid 14%.

Tubade arv (ainult pakkumishinnad)

Tallinna korterikuulutused tubade arvu järgi.
TubeÜürikuulutusi (n)Üür €/m²Müügikuulutusi (n)Pakkumishind €/m²Tootlus pakkumishinnast
145417,65 €n=454 üürikuulutust5253823 €n=525 müügikuulutust5,54%n=454 üürikuulutust, 525 müügikuulutust
272513,95 €n=725 üürikuulutust17014063 €n=1701 müügikuulutust4,12%n=725 üürikuulutust, 1701 müügikuulutust
334213,41 €n=342 üürikuulutust15993915 €n=1599 müügikuulutust4,11%n=342 üürikuulutust, 1599 müügikuulutust
4+11215,53 €n=112 üürikuulutust8664063 €n=866 müügikuulutust4,59%n=112 üürikuulutust, 866 müügikuulutust

Maa- ja Ruumiamet ei avalda tehinguid tubade arvu järgi.

Andmete allalaadimine

Andmed on vabalt kasutatavad, viidates Live Balticule (livebaltic.com). Meedia: press@livebaltic.com

Metoodika

  • Üürid ja pakkumishinnad pärinevad portaalide City24, kv.ee ja Rendin kuulutustest, mis koguti 20. oktoobril 2026. Mitmes portaalis olnud kuulutus on arvestatud üks kord (927 üürikuulutust oli kahes või enamas portaalis). Ainult korterid, ainult Tallinn.
  • Tehinguhinnad on Maa- ja Ruumiameti avaldatud statistika Tallinna korterite ostu-müügitehingute kohta jaanuarist septembrini 2026 linnaosa, pinnarühma ja hoone esmakasutusaasta kaupa. Ehitusaasta statistika ei sisalda omavalitsuste müüke, seega katab see 5785 tehingut 6581-st.
  • Brutotootlus = 12 × pakutava kuuüüri mediaan ruutmeetri kohta ÷ hinna mediaan ruutmeetri kohta × 100, enne kulusid, makse, tühjana seismist ja tasusid. Üürid on pakutavad üürid, mitte lepingud; Eestis ei ole lepinguliste üüride avalikku registrit.
  • Tootlust näitame ainult siis, kui rühmas on vähemalt 100 üürikuulutust ja vähemalt 100 müügikuulutust või tehingut. Väiksemad rühmad on märgitud „ebapiisav valim“.
  • Ehitusaasta on teada 1079 üürikuulutusel 1636-st ja 4369 müügikuulutusel 4749-st. Rendini kuulutustel ehitusaastat ei ole.
  • kinnisvara24.ee andmeid ei kasutatud, sest portaal blokeerib automaatse ligipääsu.

Lisalugemist

Allikad

  • City24 (city24.ee)
  • kv.ee
  • Rendin (rendin.ee)
  • Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas (statistika.kataster.ee)

Kõik raportidÜürihinnad TallinnasTallinna linnaosad